Pomoc kontekstowa  Login


HasłoPomoc kontekstowa Załóż konto    Przypomnij

         Pomoc kontekstowa Pomoc kontekstowa
Deformacje skalne
Dodano: 2012-01-14, autor: Kamila Serwicka ;);P, szkoła: Gimnazjum w Chybicach, kontakt:  
Dodaj do swojego zbioru
 Fani   Oceń:   BDB: 425,   NDST: 0 Odwiedzin: 2292 Pomoc kontekstowa
3.01.2012r. odbyły się zajęcia Interbloku.Prowadziła je pani Renata Tutka.
Mieliśmy za zadanie przygotować modele gór fałdowych i zrębowych za pomocą przedmiotów codziennego użytku. Zanim zaczęliśmy, pani przekazała nam niezbędne informacje na temat projektu. Wyświetliła nam slajdy i prezentacje na temat gór zrębowych i fałdowych. Następnie mieliśmy czas na wykonanie projektu.Zostaliśmy podzieleni na grupy 3-osobowe.
Model gór fałdowych wykonaliśmy z bibuły. Ułożyliśmy kolejno 4 kawałki różnego koloru, następnie nabiliśmy je na patyczek, po czym przymocowaliśmy nasz materiał do tekturki tak, aby konstrukcja się utrzymała.
Do wykonania gór zrębowych użyliśmy gąbek do naczyń w 3 kolorach. Zostały z nich ułożone 3 kolumny. Wyciągnęliśmy 1 gąbkę z samego spodu, co spowodowało obniżenie się środkowej wieży.
Pozostały czas poświęciliśmy na uzupełnianie karty pracy, w której np. rysowaliśmy przebieg powstawiania deformacji skalnych.
Zajęcia były interesujące, oraz bardzo przydatne;] wszystko przebiegło pa naszej myśli:)


 Lista bloków   Publikacje uczniów z tego bloku   100 najwyżej ocenionych   100 najnowszychAutorzy Interplatformy: Marek Czerwiński, Wojciech M .Kwiatek, Iwo Wroński, Rafał Malinowski