Pomoc kontekstowa  Login


HasłoPomoc kontekstowa Załóż konto    Przypomnij

         Pomoc kontekstowa Pomoc kontekstowa
Wzmacnianie dźwięku
Dodano: 2012-02-22, autor: Wiktoria Szelągiewicz, szkoła: Gimnazjum w Chybicach, kontakt:  
Dodaj do swojego zbioru
 Fani   Oceń:   BDB: 218,   NDST: 0 Odwiedzin: 983 Pomoc kontekstowa
9 lutego 2012 roku odbyły się zajęcia Interbloku, które poprowadziła pani Barbara Głowacka.
Każda grupa(4-5 osób) miała za zadanie wykonać eksperyment, który polegał na odnalezieniu miejsca, w którym dźwięk będzie najgłośniejszy-miejsce w któeym nastąpiło wzmocnienie fali dźwiękowej. Do wykonania modelu, który wykorzystywaliśmy do doświadczenia należą: 1 metalowa puszka, 1 kartka papieru A3, 4 gumki recepturki. Do skonstruowanego modelu przystawialiśmy kamerton i uderzaliśmy metalową rurką. Gdy grupy odnalazły miejsce w którym dźwięk był najgłośniejszy,mierzyła odległość dna puszki od brzegu kartki. Ta odległość była nam potrzebna do dalszych obliczeń:na jej podstawie obliczaliśmy długość fali i jej częstotliwość. Po skończeniu uzupełniania kart pracy oszacowywalismy koszt zajęć i ocenialiśmy swoje zaangażowanie podczas spotkania.
Zajęcia były ciekawe. Ważnym faktem, który dowiedzieliśmy się podczas spotkania jest to , że DŹWIĘK W PRÓŻNI NIE ROZCHODZI SIĘ..

Szukamy najgłośniejszego dźwięku
 Lista bloków   Publikacje uczniów z tego bloku   100 najwyżej ocenionych   100 najnowszychAutorzy Interplatformy: Marek Czerwiński, Wojciech M .Kwiatek, Iwo Wroński, Rafał Malinowski